Made with care in Poland
Wysyłka do paczkomatów za 9,99 PLN i wydłużony czas na zwrot do 30 dni!

Święta wielkanocne to czas przygotowań, tradycji i wspólnego spędzania czasu.

Kilka dni przed świętami każdy jest zabiegany, a myśli w głowie krążą tylko wokół gotowania i przygotowań. Każdy z nas chce jak najlepiej przygotować się na te kilka dni spędzonych w rodzinnym gronie. Ugotować ulubione dania czy przykotować się do tradycji powielanych z pokolenia na pokolenie.

Tradycji jest wiele. Tą najważniejszą i praktykowaną przez nas najczęściej jest przygotowywanie koszyczka wielkanocnego. Dzieci mają niesamowitą frajdę z jego przygotowywania – malowanie pisanek, dokładanie ozdób. Potem spacer aby poświęcić przygotowane produkty: chleb, mięso i wędliny, sól i pieprz, chrzan, ciasto. Zwyczajem związanym z poświęceniem koszyczka, jest przekazywana z pokolenia na pokolenie przestroga, żeby nie dotykać koszyczka wielkanocnego od momentu powrotu do domu aż do następnego dnia, do czasu śniadania. Jednak chyba najbardziej uwielbianą przez dzieci zabawą jest polewanie się wodą w Poniedziałek Wielkanocny, prawda? Maluchy tylko wyczekują okazji aż pojawi się ktoś, komu będą mogły zrobić psikusa.

A jakie są inne tradycje, które przybyły do nas z zachodu?

Coraz bardziej popularne stają się prezenty „na zajączka” czyli wręczanie sobie upominków z okazji Świąt Wielkanocnych. Coraz częściej spotyka się również zabawę polegającą na angażowaniu dzieci w poszukiwania ukrytych pisanek: w domu lub w ogrodzie. A za wszystkie znalezione pisanki – dostają wyżej wspomniany prezent.

Natomiast my, w tym roku przygotowaliśmy dla Was zestaw gier. Umili Wam wspólne spędzanie czasu z dziećmi. A w przypadku zapracowanych rodziców – zajmie czymś malucha na dłuższą chwilę. W związku z tym nasz prezent „na zajączka” od nas, to darmowe gry do wydrukowania i pobrania z poniższych linków.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Kliknij i pobierz grę miapkowe memo

Kliknij i pobierz grę wielkanocny labirynt

Kliknij i pobierz grę droga do pisanek

Powiadom o dostępności produktu Powiadomimy Cię, gdy produkt będzie znów dostępny. Podaj swój adres email, na który wyślemy wiadomość poniżej.