Made with care in Poland

Każdy rodzic dobrze wie jak  ważne jest budowanie relacji z dzieckiem. Nie każdy jednak uważa to za prosta sprawę. Oczywista opcją jest po prostu wspólne spędzanie czasu. Ale jak to wszystko zaplanować?

Z pomocą przychodzi Miapka!

A więc…. Jak spędzać czas na zewnątrz? Z naszą kurtka wszystko jest możliwe. Dzieci są różne, to nie ulega wątpliwościom, ale na pewno mają znacznie mniej spraw na głowie i nie zawsze łatwo jest zaspokoić ich zainteresowanie światem. Jeśli tylko pozwala na to pogoda, ruszajcie z dzieciakami na dwór.

Najłatwiejszą opcją byłby zwykły spacer po okolicy lub wyprawa na plac zabaw… do czasu aż nasza pociecha się tym nie znudzi. W takim wypadku można wybrać się na wycieczkę do lasu – cóż jest lepszego niż świeże powietrze, natura… Dziecko  może na własne oczy poznać rośliny , dotknąć ich, powąchać, czy wsłuchać się w “odgłosy lasu”. Świetną zabawą z pewnością okaże się zbieranie leśnych skarbów np. szyszek, liści itp. z których w domu wyczarujemy leśne prace plastyczne.

Inną opcją bardziej ekscytującego spaceru może być wizyta w parku z dodatkową atrakcją. Zasłoń dziecku oczy i prowadź je za rękę. W tym momencie dziecko powinno zgadywać co może znajdować się dookoła was. Malec może wszystkiego dotknąć, ale nie może nic widzieć. Na koniec odsłoń mu oczy i zapytaj co zapamiętał ze spaceru “po ciemku”.

Dla tych bardziej aktywnych i odważnych dobrym pomysłem może być wyprawa na rower. Jeśli to jeszcze nie ten czas, kiedy dziecko może samo poruszać się dwukołowcem to żaden problem. Z pomocą przychodzą nam np. rowerki biegowe albo po prostu zwykły doczepiany fotelik. Pamiętajmy, że wybierając się do lasu, należy zadbać o odpowiedni strój dla nas i naszego dziecka.

Dobrej zabawy:)