fbpx
Made with care in Poland
Nastały dla nas wszystkich trudne czasy, a wraz z nimi przyszło wiele trudnych sytuacji.

Każde wyjście z domu to nie lada wyzwanie, które wymaga wielu ochronnych czynności. Każdy z nas musi przestrzegać zasad bezpieczeństwa – zostawać w domu na miarę możliwości, unikać środków transportu publicznego, zachowywać bezpieczną odległość w stosunku do innych osób oraz regularnie myć ręce i nosić maseczki ochronne w miejscach publicznych.

To tylko kilka podstawowych zasad i sposobów na walkę z chorobą. My, jako firma przyjazna nie tylko środowisku ale też wszystkim ludziom – a przede wszystkim dzieciom – podejmujemy pewne kroki aby codzienne życie w tych trudnych czasach było łatwiejsze.

Stworzyliśmy firmowe maseczki ochronne dedykowane przede wszystkim najmłodszym odkrywcom przygód, ale nie tylko! W naszym sklepie internetowym znajdują się 3 oryginalne wzory maseczek w uniwersalnym rozmiarze. Koniecznie zajrzyjcie do kategorii Nowości. Dzięki bardzo rozciągliwej gumeczce i owalnym kroju pasują zarówno na małe dziecięce twarzyczki ale również na te nieco większe, dorosłe.

maseczki-zestaw

Kolorowe, zwierzęce i przyjazne wzory z pewnością przekonają najbardziej opornych maluchów do założenia maseczki w razie potrzeby. Jednak pamiętajmy, że wygląd to nie wszystko – ważne aby tego typu produkty spełniały wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Równie istotne jest odpowiednie użytkowanie i dbanie o maseczki ochronne, jeżeli chcemy aby nam pomagały w walce z chorobą.

Jak to robić? Wystarczy, że każdy z nas będzie przestrzegał kilku podstawowych zasad.

Po pierwsze – nie powinno dotykać się zewnętrznej części maseczki – wirus może utrzymywać się na niej bardzo długo i w łatwy sposób możemy się zarazić lub nieświadomie przenieść go na inną rzecz. Przy zdejmowaniu również warto uważać na zewnętrzną część, a raz zdjętą maseczkę trzeba koniecznie uprać przed ponownym założeniem.

Po drugie – maseczki wielokrotnego użytku powinno prać się w temperaturze 60 stopni, nawet przez 30 minut. Zalecane jest również pranie maseczek oddzielnie – nie łącząc ich z innymi ubraniami. Alternatywą dla prania może być wygotowanie maseczek – w pustym, zakręconym słoiku również przez około 30 minut lub ich dezynfekcja za pomocą preparatu na bazie alkoholu.

Po trzecie – ważne jest zastosowanie dodatkowych środków ostrożności – każdą maseczkę mimo wyprania, wygotowania czy dezynfekcji warto również wyprasować przed założeniem na twarz. Odpowiednia temperatura żelazka to 100-110 stopni. Wszystkie wyżej opisane czynności, składają się na odpowiednią ochronę przed wirusem.

Nasze maseczki stworzone są ze specjalnej tkaniny syntetycznej, która jest gotowa nawet na najwyższe temperatury podczas prania.

Dodatkowo proces wygotowania maseczek nie wpływa na ich właściwości. Wyżej wspomniana tkanina syntetyczna cechuje się wysoką oddychalnością, dlatego producenci wykorzystują ją do produkcji odzieży sportowej. Miapkowe maseczki idealnie dopasowują się do dziecięcej buźki, nie ściskają i pozwalają na swobodne oddychanie. I uwaga – posiadają kieszonkę na dodatkowy, wymienny filtr.

 

maseczki-infografika